Yeşil bir ofis oluşturun

Xerox'ta sürdürülebilirlik bakımından taahhüdümüz daha akıllıca ve hızlı çalışmak için yolunuzu bulmanıza nasıl yardımcı olabileceğimizi ve elde ettiğiniz sonuca ve çevrenize yardımcı olacak yolları içerir. Yeşil bir ofis oluşturmak ve şirketlerinizin sürdürülebilirlik kısmını DNA haline getirmek için iş ortaklarınızla ve şirketinizdeki yöneticilerle fikir alışverişinde bulunun.
Yeşil bir ofis için 7 Xerox ipucu (PDF)
İşe yarayan çevre çözümleri (PDF)
Video: Ofisteki maliyette, tüketimde ve atık miktarında belirgin bir düşüş elde edin

Yeşil bir ofis elde etmek için yedi adım
 1. Elektronik araçlar kullanın: belgeleri ve ücretsiz çevrimiçi araçları kullanma yolunu ve iletişim için kullandığınız yolu basitleştiren yazılım.
  • İş akışı yönetim yazılımı ve uyumlu araçlarla manuel kağıt temelli işlemlere harcadığınız zamanı ve enerjiyi azaltın. Tarama etkin MFP'ler ile birlikte Xerox DocuShare, kağıt belgeleri üretme, saklama ve nakletme masraflarını ortadan kaldırır.
  • Xerox ekipmanınızı ve sözleşmelerini yönetmenize yardım eden kullanımı kolay e-Ticaret ve ücretsiz Hesap Yönetimi e-Araçları ile bilgileri elektronik olarak gönderin ve alın, metre okuyucular gönderin, siparişleri çevrimiçi alın, faturaları çevrimiçi ödeyin ve çok daha fazlasını elde edin.
  Xerox DocuShare şirket içeriği yönetim yazılımı
  Ofis yazılım çözümlerine göz atın

 2. Kağıdı tasarruflu kullanın. Sayfanın her iki tarafına "çift yönlü" olarak yazdırın. Her bir sayfaya birden fazla resim yazdırın ve yalnızca bir seferde ihtiyacınız olan miktarda yazdırın. Xerox'un normal bir kağıtta kullanılan ağacın yarısının kullanıldığı Yüksek Verimli Ticari Gazetesi gibi yalnızca çevresel açıdan tercih edilen kağıt kullanın. Sürdürülebilir orman standartları bakımından onaylı kağıtlara yazdırın veya geri dönüştürülebilir içeriğe sahip kağıtlar kullanın.
  Poster: yeşil kağıt kullanımı için 5 ipucu (PDF)

 3. Kullandığınız kağıdı geri dönüştürün. Geri dönüştürmek veya yeniden kullanmak üzere kağıtları toplamak için ofis çevresine kutular yerleştirin. Kağıt üreticileri kullanılan geri dönüştürülmüş malzemenin her tonu için 3,5 ton orijinal elyaf kullanmaktan kaçınır.
  Xerox Kağıt Referans Kılavuzu (PDF)

 4. ENERGY STAR'a erişin. Eski ürünleri yeni, daha etkili sisteme sahip ve tasarruf sağlayan yeni ürünlere yükseltin.
  Xerox ENERGY STAR onaylı ürünler: 1 Nisan 2007 - Şimdi

 5. Fotokopi makinelerini veya yazıcıları her şeyi yapan MFP'lerle değiştirin. Fotokopi çeken, çıktı alan, tarayan ve faks çeken bir çok işlevli yazıcı tüm bu işleri yapan ayrı ayrı cihazların tükettiği enerjinin yarısını tüketir.
  Xerox çok işlevli yazıcılar

 6. Boş toner kartuşlarını fırlatıp atmayın. Yeniden kullanmamız ve geri dönüştürmemiz için kartuşlarınızı ön ödemeli postayla bize gönderin. Veya benzer renkli lazer yazıcıdan %90 daha az atık meydana getiren kartuşsuz katı mürekkep yazıcısı veya MFP kullanın.
  Xerox Sarf Malzemelerini Geri Dönüştürün

 7. Yeniden üretim veya geri dönüşüm için uygun olarak tasarlanmış ofis ekipmanı alın Xerox cihazlarının geri dönüşüm ve yeniden kullanım için uygun olarak tasarlandığını unutmayın.
  Yeniden kullanım için tasarlanmış ürünler