Yeşil bir kopyalama merkezi oluşturun

Sürdürülebilirliğe ilişkin taahhüdümüzün doğru bir testi size yeşil bir yazdırmayı nasıl mümkün kıldığımızla ilişkilidir. Karbon izini azaltabilirseniz, daha fazla ihaleye katılabilirseniz ve tesisinizin sürdürülebilirliğine bağlı olarak daha fazla iş alırsanız, herkes kazanır.
Kopyalama merkeziniz ne kadar yeşil? (PDF)
Poster: yeşil bir ofis için 10 ipucu (PDF)

Yeşil bir kopyalama merkezi için on adım
 1. Çevreye olan etkilerinizi anlayın ve bunları azaltmak için hedef belirleyin. Çevre yönetim sistemi uygulayın, daha düşük emisyonlarda ürünler kullanın ve toksik olmayan tonerler ve bitki bazlı mürekkepler kullanın.
  Xerox tonerine ilişkin gerçekler (PDF)

 2. Talep üzerine baskı yapın. Yalnızca depo alanına veya kaynaklara kaydetmeniz gerektiğinde belgeler oluşturun ve kullanılmayan malzeme atığını %30'a kadar azaltın.


 3. En yeni iş akışı teknolojilerini benimseyin. Manuel işlemleri otomatik hale getirmek için FreeFlow™ yazılımını kullanın, dükkandaki tüm yazdırma işlerini yönetin ve web üzerinden iş ve sipariş alın.
  Xerox FreeFlow dijital iş akışı çözümleri

 4. Her bir sayfayı olabildiğince kullanın. Bir yaprak sayfasına olabildiğince fazla resim yazdırın, ofisinizde iki taraflı baskılar ve kopyalar oluşturun ve faks gönderme yerine e-postaya fakslayın.


 5. Internet üzerinden ekranda prova kullanın. Müşterilere e-posta aracılığıyla veya web üzerinden ekranda provalar gönderin, telefon, kurye ve posta ücretlerinden tasarruf edin, hava veya kara yoluyla kağıt göndermenin çevreye verdiği etkileri azaltın ve daha hızlı yanıt alın.


 6. Kağıdınızın nereden geldiğini bilin ve kullandığınız kağıdı geri dönüştürün. FSC onaylı kağıtlar, geri dönüştürülmüş içeriğe sahip kağıtlar veya normal bir kağıda kıyasla ağaç miktarının yarısını kullanan Xerox Yüksek Verimli Ticari Gazete gibi çevresel bakımdan daha tercih edilir kağıtlar kullanın. Kağıtları ve kullanılmayan baskıları geri dönüşüm veya tekrar kullanmak üzere toplamak için dükkanınıza kutular yerleştirin.

 7. Enerji kullanımını azaltın. Ekipmanınızın etkililiğini arttırmak için güncelleyin, kullanmıyorken ekipmanı kapatın ve yalnızca bir işi yapan ofis ürünlerini enerji tüketimini yarı yarıya azaltan MFP'lerle değiştirin.
  Xerox üretim ekipmanı
  Xerox ofis için çok işlevli yazıcılar

 8. İyi atık koruması ve yönetim uygulamaları kullanın. Toner kartuşlarını ve şişelerini geri dönüştürün, tehlikeli atık kullanımını azaltın ve gerekirse tekrar kullanılabilir veya geri dönüştürülebilir ambalaj seçin.
  Xerox Sarf Malzemelerini Geri Dönüştürün

 9. Yeniden üretim veya geri dönüşüm için uygun olarak tasarlanmış ekipman alın Xerox cihazlarının geri dönüşüm ve yeniden kullanım için uygun olarak tasarlandığını unutmayın.
  Yeniden kullanım için tasarlanmış ürünler

 10. Çevresel sorumluluk taşıyan tedarikçilerle çalıştığınızdan emin olun. Tedarikçilerinize çevreye olan olumsuz etkilerini azaltmak için neler yaptıklarını sorun.