Mukautuva oppiminen
Mukautuva oppiminen tarjoaa työnkulkuautomaatiota ja ehdotuksia, jotka auttavat käyttäjiä tehostamaan työnkulkujaan. Kun mukautuva oppiminen on käytössä, seuraavat toiminnot ovat käytettävissä:
Aseta laitteen oletuksia automaattisesti: Järjestelmänvalvoja ottaa käyttöön tämän toiminnon, joka tarjoaa oletusasetusten mukautusta lähikäyttäjien laitekäytön perusteella. Vaihtoehtoihin sisältyvät oletusensinäyttö, oletusnäyttö, kun originaalit havaitaan, ja oletusasetukset sähköposti- ja Skannaus kohteeseen -sovelluksille. Tämä ominaisuus on oletuksena käytössä; se kerää käyttötietoja ja tekee laitteen oletuksiin muutoksia vain, jos se havaitsee oletuksista poikkeavia käyttötapoja.
Huom:Kun mukautuva oppiminen tekee laitteen oletuksiin muutoksia, ilmoitusbanneri tulee näkyviin. Voit ohittaa bannerin tilapäisesti, mutta se näkyy uudelleen kussakin istunnossa 8 päivän ilmoitusajan sisällä ilmoittamaan kaikille laitteen käyttäjille muutoksista.
Ehdota personoituja sovellusten työnkulkuja: Tämä toiminto tarjoaa kirjautuneelle käyttäjälle personoituja työnkulkuehdotuksia tiettyjen sovellusten käytön perusteella. Yksittäinenkäyttäjä voi valita, minkä tyyppisiä ehdotuksia hän saa. Personoidut ehdotukset koskevat vain kopiointi-, sähköposti- ja Skannaus kohteeseen -sovelluksia.
Lisätietoja personoiduista työnkulkuehdotuksista on kohdassa Personoi.
Huom:Mukautuvan oppimisen personointitoiminto on vain kirjautuneiden käyttäjien käytettävissä.
Ohjeita mukautuvan oppimisen konfiguroinnista löytyy järjestelmänvalvojan käsikirjasta osoitteessa www.xerox.com/office/VLC415docs.