Chester Carlson'ın Vizyonu


75 saniyede 75 yılın tadını çıkarın: Xerox'un kilometre taşlarına
göz atın.

Yetmiş beş yıl önce, Chester Carlson bilgiyi kağıda kopyalamanın kolay bir yolunu buldu. Xerografi adını verdiği buluşu, bilginin paylaşılmasında ve nihayet ofis işlerinin yapılma şeklinde bir devrim gerçekleştirdi. Carlson'ın buluşu ile birlikte şirketimiz Xerox da kurulmuş oldu.

Carlson'ın mirası, bugünkü Xerox'un yüreğinde ve ruhunda devam etmektedir. Onun buluşundaki dehası ve bir ideali işe dönüştürme konusundaki tutkusu, ilk xerografi kopyasının yapıldığı günden sonraki 75 yıl boyunca Xerox çalışanlarına intikal etti.

Bu 75. yılı kutlarken, Carlson'ı da kutluyoruz. Carlson, Astoria-Queens'teki laboratuarında çalışırken kafasında basit bir hedef vardı: "...ofis işlerini biraz daha üretken ve daha az sıkıcı kılmak." Günümüze geri dönelim: Çalışma yöntemlerinin basitleştirilmesi, 160 ülkede ve 140.000 Xerox çalışanının desteğiyle Xerox'un ve müşterilerimize sunduğumuz değerin özünü oluşturuyor.Chester Carlson'dan ilham aldık

Image Map

Her zaman daha basit bir yol vardır
Xerox'un kuruluş amacı budur: Pratik inanışımıza göre, çalışma yöntemleri her zaman daha kolay olabilir. Hatta sonra daha da kolay olabilir. Dünyayı karbon kağıt çağından çok daha kolay bir şeye taşıma konusunda Carlson'ı motive eden işte buydu. Sadece tek bir butona dokunarak bilgi bir defa veya defalarca kopyalanıyordu. Basitliğe olan bu inancımız gelecek on yıllar boyunca yeniliklerimize ilham vermeyi sürdürecek.

İcat yapmak için mucit olmanız gerekmez
Carlson bir patent vekiliydi, ancak bu onun tarihteki en büyük işletmecilik devrimlerinden birine öncülük etmesini engellemedi. Bu örnek, her birimizin yapabileceği bir şeyler olduğunun bir göstergesi. Hepimiz günlük işlerimizi geliştiren eşsiz sezgilere, fikirlere, deneyimlere ve yeteneklere sahibiz.

Asla vazgeçmeyin
Carlson’ın buluşu çok etkileyiciydi. Fakat belki de daha önemlisi, kserografiyi gerçek bir işletmeye dönüştürme konusunda on yıllar süren kararlılığıydı. Carlson, buluşunu IBM ve Kodak dahil düzinelerce şirkete "pazarladı". Yeni bir kopyalama teknolojisine ihtiyaç olduğunu düşünmedikleri için, herkes 'olmaz' dedi. Carlson, Haloid Şirketi'nden Joe Wilson ile tanışana kadar vizyonunu paylaşacak ve büyük fikrine şans tanıyacak bir iş ortağı bulamadı. Carlson'ın cesareti, azmi, sabır ve sabırsızlık arasındaki sağlıklı dengesi, ayrıca müthiş ve eski moda metaneti hepimize ilham vermelidir.

İşbirliği bizi daha güçlü yapar
Carlson'ın ilk buluşu kadar çığır açıcı olan ve kserografiye hayat veren şey, Haloid Company'deki mucitlerle birlikte çalışmasıdır. Bu bize bireysel başarı önemli olsa bile, asıl büyük başarılar için takım çalışması, işbirliği ve topluluk gerektiğini hatırlatır.

Hepsinden önemlisi, uzmanlıkta uzman olun
Göründüğü kadar basit olan Carlson’ın buluşundaki asıl sihir, işe yaramış olmasıydı. Tekrar ve tekrar. Bunun için, her denklemin... her şemanın... her ayrıntının... planlanması, birleştirilmesi ve kararlılıkla uygulanması gerekiyordu. Xerox markası bugün sağlamlığı ve yüksek mükemmellik standartları ile saygı görmeye devam ediyor. Müşterilerimiz bizden asla daha azını beklemiyor. Ve, en iyisini hak ediyorlar.Xerox ile bağlanın

@XeroxCorp
Posted 4 hours ago

Robot assistants are taking over customer service (think #Siri but better), via @RealBusiness: xerox.bz/1m2BDdv #innovation
@XeroxCorp
Posted 5 hours ago

Are you ready for computerized clothes? Researchers have made an advance in stretchable electronics: xerox.bz/1zAgmjJ #innovation
@XeroxCorp
Posted 5 hours ago

@MassBigData Great Q&A w/ Rob! Sounds like team Xerox came together to come up with a winning solution!
@XeroxCorp
Posted 5 hours ago

@Followyaself Our employees are what makes Xerox a great company.
@XeroxCorp
Posted 5 hours ago

RT @Followyaself: Working for @XeroxCorp taught me a lot that I can apply to and field. No wonder beyonce's dad was able to get her career…
@XeroxCorp
Posted 5 hours ago

RT @MassBigData: 5 Questions w/#MassEduData Hackathon Winner @XeroxCorp ’s Rob Rollerston xerox.bz/1qtDfzL via @WBUR http://t.co/uHWH…
@XeroxCorp
Posted 6 hours ago

In 20 years, most new cars won't have steering wheels or pedals, says new study: xerox.bz/1rTOFBw #transportation
@XeroxCorp
Posted 6 hours ago

Thx @louella1807 & @mkrigsman for participating in our latest #AskTheExperts! Learn how to unlock/protect info: xerox.bz/1kp1zVW
@XeroxCorp
Posted 6 hours ago

How your company can attract top tech talent xerox.bz/1m23ElB via @mashable
@XeroxCorp
Posted 7 hours ago

@compellingsigns Thx for sharing w/ your followers.
@XeroxEvents
Posted less than 1 hour ago

@Dragana94_ Thanks for participating again! Your #AAHfancast submission has been added to our gallery: xerox.bz/1q3LXYN. Good luck!
@XeroxEvents
Posted less than 1 hour ago

@zane_still Good luck!
@XeroxEvents
Posted less than 1 hour ago

@MTilovski Thanks for participating! Your #AAHfancast submission has been added to our gallery: xerox.bz/1q3LXYN. Good luck!
@XeroxEvents
Posted less than 1 hour ago

RT @MTilovski: For Serena Williams WTA XeroxEvents #AAHfancast vine.co/v/MEDY9hpVL1d
@XeroxEvents
Posted 4 hours ago

Got a question for hometown star @geniebouchard? Tweet a Vine video using #AAHfancast & it could be featured on #WTALive from @CoupeRogers!
@XeroxEvents
Posted 11 hours ago

We'll be choosing 3 #AAHfancast submissions to be featured on Sunday's #WTALive from @CoupeRogers tomorrow! Next 3 chosen on 8/9.
@XeroxEvents
Posted 1 day ago

Don't forget: All #AAHfancast submissions made 7/25-8/8 will be considered for #WTALive All Access Hour from @CoupeRogers & @CincyTennis!
@XeroxEvents
Posted 1 day ago

@AngieKerberFC Thanks for participating! Your #AAHfancast submission has been added to our gallery: xerox.bz/1q3LXYN. Good luck!
@XeroxEvents
Posted 1 day ago

RT @AngieKerberFC: @WTA @XeroxEvents for @AngeliqueKerber #AAHfancast #WTALive vine.co/v/MEir7hr5r7i
@XeroxEvents
Posted 2 days ago

Didn't make the #AAHfancast cut 4 #WTALive from the Red Carpet? @WTA & @XeroxCorp have new opp 4 u w/ @CoupeRogers: xerox.bz/1qm6Yux